קניית תכשיטים

ככל שהזמן עובר, משפחות רבות אוספות תכשיטים יקרי ערך אשר נרכשו בעבר או אפילו עברו בירושה. בחלק מהתכשיטים משתמשים ועונדים באירועים מסוימים, חלק מהתכשיטים נשארים למזכרת וחלק נשארים בקופסא מבלי שבכלל זוכרים אותם או מייחסים להם ערך סנטימנטאלי, כאשר חלקם בלויים או אפילו שבורים. כיום, ניתן לבצע מכירת תכשיטים באופן פשוט ומהיר שיניב רווח גבוה עבור המוכרים. אם כן, כיצד מתבצעת המכירה ולאילו דגשים כדאי לשים לב?

הפרדת חומרים

ראשית, חשוב לציין כי רבים מהתכשיטים מורכבים מזהב איכותי, כסף, יהלומים ולעיתים כל החומרים גם יחד. כל אחד מהחומרים הללו מתומחר אחרת, והליטוש הסופי ביחד עם נדירות הפריט יכולים להביא לכדי ערך גבוה אפילו עוד יותר.

לכן, כיום ניתן להעריך את ערכו של התכשיט באמצעות שקילה ותמחור של התכשיט כולו, אך בכדי להעריך באופן מדויק יותר את ערך התכשיט, מומלץ להשקיע בהערכה מקצועית של שמאי מומחה אשר יעריך כל חלק באופן נפרד. קניית תכשיטים חייבת שתהייה על ידי חנות או חברה אמינה ובעלת ניסיון, כך תוכלו להיות בטוחים כי ההערכה היא מדויקת והגונה.

זהב ויהלומים

את הזהב שבתכשיט, מעריכים על פי שני פרמטרים עיקריים ואת היהלומים מעריכים על פי ארבעה. הפרמטרים החשובים ביותר בזהב טמונים בשאלה עד כמה הוא טהור וכמה הוא שוקל. ככל שצפיפות הזהב מגיעה אל 24 קראט, כך ערכו יהיה גבוה יותר בהתאם למשקלו.

כמו כן, ביהלומים הקראט והמשקל חשובים עד מאוד, אך בנוסף לזה חשובה גם איכות הליטוש של היהלום וכן גם בהירותו וצלילותו. בנוסף, חשוב לציין כי הקראט ביהלומים שונה מהזהב, כאשר בזהב מדובר על טוהר הזהב וביהלומים מדובר על משקל.

מחירי תכשיטים לאחר הפרדת החומרים השונים והערכתם באופן פרטני, הגיע השלב לסקר שוק. בכדי לקבל הערכה מדויקת ככל שניתן מומלץ לפנות אל יותר משמאי אחד וליישר קו עם כל הצעות המחיר שהתקבלו. כמו כן, ניתן גם להיכנס אל אתרי האינטרנט המציגים מחירון זהב וכן גם מחשבונים להערכת מחירי יהלומים ולאחר מכן לחבר בין הנתונים בכדי לקבל חוות דעת נוספת.

בחירת רוכש

בכדי לבחור את הרוכש המתאים ביותר עבור קניית תכשיטים, מומלץ להתייחס כמובן להצעת המחיר הגבוהה ביותר אבל לא רק אליה. בשל היות התכשיטים נחשקים במיוחד, מומלץ לשמור על יתר זהירות ולבחור רוכש שיהיה מוכר ואשר ביצע רכישות דומות בעבר. כמו כן, מומלץ להשקיע ולחפש שירות של חברות אשר מאפשרות קבלת הצעת מחיר ללא התחייבות וכן גם קבלת התשלום באופן מיידי, במזומן וללא עיכובים.

כך, מצמצמים את הסיכון ואף מקבלים את הסכום שנקבע מראש ביחד עם העברת תכשיטים ולא זמן מה לאחר מכן. אם כן, תכשיטים שאינם נמצאים בשימוש יכולים להניב רווח כלכלי של ממש באמצעות מכירה פשוטה ומהירה לרוכש מהימן. בכדי לוודא את מחירם של התכשיטים מומלץ לפנות אל שמאי מקצועי שיבחן כל חלק בתכשיט לגופו ולאחר מכן לבחור רוכש שיאפשר מכירה במזומן והעברה מיידית של התשלום.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו