קניית יהלומים

יהלום, או בשמו השני – החומר החזק ביותר בטבע, הוא בהתאם לזה גם חומר נחשק במיוחד עבור מגוון אנשים פרטיים אשר קונים אותו בצורתו הגולמית להשקעה, חברות לייצור מכונות וכמובן גם לתכשיטים.

בניגוד לדעה הרווחת, אך ורק 20% מהיהלומים שנמצאים משמשים עבור תכשיטים והשאר נמצאים בשימוש
תעשייתי. בהתאם לזה, ניתן לראות אנשים רבים אשר מחזיקים ביהלומים אשר אין בהם שימוש ויכולים להניב רווח משמעותי במידה ויימכרו. כיצד עושים זאת?

הערכת היהלום

ראשית, בכדי לבצע מכירה או קניית יהלומים הוגנת עבור כל הצדדים, יש צורך בהערכה מדויקת ככל שניתן לערך הכספי של היהלום. בכדי להעריך את ערכו, יש צורך בבחינת ארבעה פרמטרים עיקריים לפיהם מודדים: חיתוך וליטוש, צבע, בהירות וקראט כמובן.

היהלומים עצמם הם מינראלים פחות אסתטיים מהנראות הסופית שלהם כאשר המגיעים אל התכשיטים והמוצרים. בכדי להביא יהלום לכדי מראה ייחודי ומרהיב, יש צורך בליטוש מוקפד ומדויק לעיתים אף בעבודת יד של ממש. בעקבות זאת, ככל שבוצע ליטוש מקצועי ומדויק יותר, כך ערך היהלום יעלה.

בהיבטי הבהירות והצבע, יש צורך בבחינת צלילות היהלום והיעדר צבע חיצוני זהוב שפוגע באיכותו. חשוב לציין כי אין מדובר ביהלומים במגוון צבעים אחרים אשר נדירים במיוחד וערכם הוא גבוה מאוד, אלא על יהלומים לבנים בלבד.

לבסוף, יש צורך בבחינת הפרמטר האחרון, הקשור בקראט כמובן. הקראט ביהלומים שונה מהקראט בזהב, כאשר בזהב מדובר על צפיפות הזהב בחומר וביהלומים מדובר פשוט במשקל. ביהלומים קראט הוא 0.2 גרם ולכן יש צורך במשקל רגיש ומדויק במיוחד. באופן הזה, ככל שמשקל היהלום יהיה גדול יותר, כך הוא יעלה את ערכו ביחד עם המשתנים הנוספים של בהירות, צבע וליטוש.

שיטת התמחור

לאחר בחינת הנתונים השונים ושקלול סופי, הגיע הזמן להערכת המחיר הסופית. כיום, ניתן להיכנס אל מגוון אתרים המאפשרים לצפות במחיריהם של יהלומים על פי גובה, רוחב וקראט. אתרים שכאלו מאפשרים לקבל מידע כללי אודות היהלום אותו מחזיקים, אך מומלץ לפנות אל גורמים מקצועיים יותר שיסייעו בווידוא איכות הליטוש והבהירות, מה שפחות מתאפשר דרך אתרי האינטרנט.

בשל העובדה כי יהלומים נחשקים במיוחד, מומלץ להיזהר ולא להסתובב איתם לכל מקום בטרם הרכישה. כיום, ניתן לבצע מכירות יהלומים בשירות עד הבית או פשוט לקבוע מראש בכדי לקבל הערכת מחיר אישית ללא התחייבות למכירה סופית. בחלק מהמקרים, ניתן למכור את היהלומים ביחד עם התכשיטים אליהם הם מוצמדים ולהרים את גובה המכירה אף יותר.

כך למשל, במידה ומחזיקים בתכשיט זהב משובץ יהלומים, ניתן למכור אותו בחבילה אחת ולקבל סכום גבוה על כל החלקים בתכשיט. כמו כן, ניתן לבחור ולקבל את התשלום באופן מיידי ואפילו במזומן. באופן הזה, הסיכונים מצטמצמים ומאפשרים מכירה פשוטה, מהירה ואף מתגמלת ללא תהליך מסובך כלל.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו