קניית זהב

לעומת חומרים רבים אחרים, הזהב נחשב לחומר אצילי. למרות שהדבר נראה ברור מאליו, בשל צבעו היוקרתי של הזהב, היותו חומר גלם משמעותי בתעשיית התכשיטים ושכיות החמדה, ושוויו הגבוה, היותו של הזהב חומר אציל מקורו בתכונותיו הפיסקליות דווקא.

מרבית החומרים בטבע מתערבבים עם חומרים אחרים, בתהליכים שחלקם מכונים חמצון, ולכן הם לא נמצאים בצורתם הטהורה ללא תהליכי זיקוק שונים. לא כך הזהב.

הזהב הינו מתכת אצילה, ששומרת על תכונותיה ביתר קלות, ואנשים רבים, בתקופות שונות בהיסטוריה הצליחו למצוא זהב בטבע, בערוצי נחלים, למשל. עובדה זו יצרה תופעות שנקראו "הבהלה לזהב" לאורך ההיסטוריה, הן בארצות הברית, והן במקומות אחרים כמו אוסטרליה ודרום אפריקה.

מתכת שמימית – זהב

הזהב היא מתכת הידועה לאדם כבר אלפי שנים. הזהב שימש ליצירת תכשיטים, יצירות אומנות, וכלים עדינים מיוחדים, בכל התרבויות העתיקות. חלק מהתרבויות, למשל התרבות המצרית, שעל גדל הנילוס, ותרבויות בדרום אמריקה, התייחסו לזהב כאל מתכת שמימית שאיננה אלא התגלויות של האל עלי אדמות.

אבל גם תרבויות אחרות, שלא ראו בזהב משהו אלוהי, ראו בו תמיד משהו יוצא מגדר הרגיל, מיוחד, יקר ויוקרתי. בשל העובדה שהזהב הוא מתכת רכה יחסית, הוא לא שימש מעולם ליצירת כלי עבודה, אבל תכונה זו הפכה אותו מתאים לריקוע ולעיבוד.

אם בתרבויות רבות נחשב הזהב למתנה אלוהית, הרי שהאומנים שהתמחו בעיבודו ובעיצובו נחשבו לא פעם לאנשים שרוח אלוהים נחה עליהם, או לכאלה שאלוהים בירך אותם בכישרון יוצא דופן. בעת העתיקה זהב היה בהישג ידם של מלכים בלבד, אולם עם התפתחות המסחר החל מתפתח שימוש חדש במתכת היקרה – זהב כאמצעי תשלום.

לשלם בזהב

התרבות האנושית עשתה צעד נוסף קדימה עם התקדמות המסחר בין ערים ואחר כך בין מדינות. מכיוון שסחר חליפין לא התאים למסחר בקנה מידה גדול, מצא האדם את הפתרון בדמות זהב, המתכת היקרה, שאיש בעולם לא הטיל ספק בשווייה הגבוה.

מטבעות זהב היו נפוצות באימפריה הרומית, ביוון, בפרס, בח'ליפות הערבית ובאימפריה העותמאנית. זמן מה לאחר שמטבעות זהב נעשו נפוצות גם ברחבי אירופה, כבר החל להתבסס שימוש במטבעות ממתכות זולות שהחליפו אט-אט את השימוש בזהב כמטבע עובר לסוחר.

הזהב בזמן הנוכחי

אמנם כיום הזהב לא משמש בתור אמצעי תשלום ישיר, אבל אין זאת אומרת שהוא איבד ממעמדו כמתכת יקרה. תכשיטי זהב נחשבים כיום לפופולריים לא פחות מבעבר, ורבים קונים תכשיטי זהב לעצמם או לבני ובנות זוגם. למעשה אנשים רבים עושים שימוש בתכשיטים כאלה, בחלקם ישנים או כאלה שעברו בירושה, בכדי להרוויח כסף רב על ידי מכירתם לסוחרי זהב.

אחת הסיבות החשובות שהופכת את המסחר בזהב למשתלם טמון באפשרות לקבל תמורתו כסף רב, ואין זה משנה באיזו שנה מדובר. הזהב מצטיין במחירו הגבוה לאורך כל ההיסטוריה ובכל רחבי העולם. בשל העובדה שהזהב נחש לנדיר, ושלא ניתן להפיק אותו באופן מלאכותי, גם היום ניתן למצוא סוחרי זהב שמוכנים לשלם תמורת מוצרי זהב בכסף רב, ממש כמו סוחרים מלפני אלפי שנים.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו