קונים זהב

זהב, הוא חומר חזק, איכותי, נוצץ ובעל גוון ייחודי. עושים בו שימוש גם במכונות תעשייתיות ובציוד רפואי משוכלל, אך עבור האדם הפשוט, הזהב הוא בעיקר חומר מרהיב ביופיו ויקר במיוחד, המעטר תכשיטים לגברים ונשים, בשרשראות, טבעות, עגילים, צמידים ועוד. במרוצת הזמן, עשויים להתאסף תכשיטים שאין להם כל שימוש, אך ניתן להרוויח מהם תשואה של ממש בגין מכירתם. אם כן, מדוע יש לזהב ביקוש וכיצד מתנהל התהליך?

סיבות לקניית זהב

בעלי מקצוע אשר קונים זהב, עושים זאת ברוב המוחלט של המקרים עבור שימוש חוזר בזהב הקנוי. באמצעות מחזור הזהב ניתן לעצב תכשיטים חדשים, לבצע השקעות בזהב וכן גם להשתמש בחומר האיכותי עבור מגוון שימושים נוספים.

מהסיבה הזו, במידה ואדם מחזיק בזהב אך אין לו שימוש בו, הפתרון הטוב והנכון ביותר יהיה למצוא חנות אשר קונה זהב ולמכור לה אותו במחיר משתלם לשני הצדדים.

מכירת זהב

ראשית, לפני שבכלל פונים אל תהליך המכירה, מומלץ מאוד לבדוק את ערך שווי הזהב בו מחזיקים. ברוב המקרים, אדם מן השורה לא ידע להעריך עד כמה איכותי החומר שנמצא אצלו וכן גם לא ידע כמה הוא שווה. בעקבות זאת, מומלץ לפנות אל בעלי מקצוע אשר קונה זהב.

כיום, ניתן למכור זהב לחנות או בעל מקצוע שקונה זהב מבלי לחכות לצ'ק או העברה בנקאית, אלא לקבל את התשלום באופן מיידי ובמזומן כבר בעת המכירה עצמה. בשל הביקוש הרב, החברות אשר רוכשות זהב משקיעות באטרקטיביות המכירה, ולכן מומלץ לא להתפשר וליהנות מהאפשרות של מכירת זהב פשוטה ורווחית באופן מיידי.

הערכת שווי

הערכת מחיר נכונה מתבססת על שני פרמטרים עיקריים – צפיפות הזהב בחומר ומשקלו. ראשית, בכדי להחליט עד כמה הזהב יקר ערך, יש לבדוק את מידת הקראט בתוכו.

זהב מוגדר בטווח של בין 9-24 קראט, כאשר 24 היא הדרגה המקסימאלית, על פיה כמעט כל החומר או אפילו כולו הוא זהב טהור. לעומת זאת, במידה וצפיפות הזהב בחומר היא מתחת ל-9 קראט, אין מגדירים אותו כזהב, אלא כמתכת איכותית יחסית ותו לא. כך, ככל שהקראט מקבל ערך גבוה יותר, כך גם המחיר.

כמו כן, לאחר בדיקת הצפיפות, מגיע הנתון השני, המשקל. לאחר שקלול הנתונים מגיעה הערכת מחיר סופית.

לסיכום

במידה ומחזיקים תכשיטים או פריטים אחרים עשויים מזהב ואין בהם כל שימוש, מומלץ לפנות אל חברה או חנות אשר קונה זהב, אשר יעשו בזהב שימוש יעיל יותר ובכך גם יתגמלו את המוכרים. כאמור לעיל, בטרם המכירה כדאי מאוד לעשות סקר שוק ולבדוק את ערכו היחסי של הזהב על פי פרמטרים של קראט ומשקל. לאחר מכן, ניתן לקבל את התשלום במזומן ובאופן מיידי.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו