מכירת יהלומים

מעצם היותו של היהלום חומר ייחודי כל כך, חברות רבות מחפשות לרכוש יהלומים עבור שימושים שונים, אשר ברובם כלל לא קשורים לתכשיטנות. בעקבות זאת, מי שמחזיק בתכשיטים המשולבים עם יהלומים אמיתיים ואינו מוצא להם שימוש כמו תכשיטים רבים אחרים, יכול למכור אותם אל חברות המעוניינות בהם מאוד עבור שימוש מחדש בתכשיטים, השקעה ביהלומים או אפילו עיבוד לכדי שימוש תעשייתי. כך, תורמים לחברה אחת וכן גם נהנים מרווח כלכלי של ממש עבור כל גרם שביהלום.

פרמטרים להערכת מחיר

היהלום, בניגוד לזהב והכסף, מוערך על ידי פרמטרים נוספים מלבד למשקלו ואיכותו. כך למשל, אחד מהפרמטרים החשובים בעת מכירת יהלומים טמון דווקא בעבודה שבוצעה בו לאחר שכבר נמצא. היהלומים בצורתם הטבעית יפים ומרהיבים, אך מה שמביא אותם לכדי יוקרתיות ואיכות המתאימה לשימושים שונים, טמון בעבודת הליטוש והחיתוך שמתבצעת במפעלים על ידי מכונות ייחודיות ובאמצעות אנשי מקצוע. כמו כן, מלבד לביצוע העבודה ביהלום, חשובה גם איכותו הטבעית.

האיכות הטבעית ביהלום נמדדת על פי שלושה מדדים עיקריים: בהירות, צבע ומשקל. הצבע מדבר בעיקר על היהלומים הלבנים והמוכרים. כאן, ישנו צורך ביהלום שיהיה נקי כמה שיותר מצבע שאינו לבן או אפילו שקוף. ככל שהצבע ייעדר מהיהלום כך הוא יהיה שווה יותר. לעומת זאת, קיימים גם יהלומים צבעוניים ומיוחדים שערכם יכול להיות פי כמה מיהלום לבן סטנדרטי.

בהיבט הבהירות, הכוונה היא לצלילותו של היהלום, כאשר ככל שהוא יהיה נקי מסדקים, פגמים או נקודות טבעיות שנוצרו בתוכו באדמה, כך הוא יהיה גם יקר יותר. לבסוף, מגיע שלב המשקל, הקראט, לפי כל מאית גרם חשובה ומשפיעה מאוד על ערכו של היהלום. הצעות מחיר כבר בתחילת כל תהליך של מכירת יהלומים, בעקבות הפרמטרים השונים, ייתכן ויתקבלו הצעות מחיר שונות על אותו יהלום בדיוק. בכדי להפחית את הסיכונים למכור את היהלומים במחיר נמוך במיוחד ביחס לשוויים האמיתי, מומלץ לפנות אל כמה שמאים מקצועיים ומומחים אשר יעריכו את המחיר בכוונה למכור או אפילו באופן אובייקטיבי.

כמו כן, ניתן לפנות אל אתרי האינטרנט המציעים להשתמש במחשבוני יהלומים ותכשיטים אשר מסייעים בהערכת המחיר על פי משקל, גבוה וקראט. מכירת יהלומים משתלמת במהלך בחירת הרוכש, מומלץ להתייחס למחיר שהוצע כמובן, אך גם למשתנים נוספים. כיום, חברות רבות ישקיעו בבחירת המוכרים דווקא בהם ולכן יציעו תנאי רכישה אופטימאליים עבור המוכר. אחד מהתנאים הנוחים ביותר של התקופה האחרונה, קשור בתשלום במזומן. על פי התנאי הזה, התשלום מועבר כבר בעת המכירה והעברת היהלומים עצמם, לאחר הערכת מחיר וסיכום מראש, במזומן וללא העברות בנקאיות או שימוש בצ'קים.

אם כן, בשנים האחרונות אנשים אשר מחזיקים ביהלומים עשויים להיות ברי מזל בשל הפוטנציאל הגלום במכירתם. כיום, לאחר הערכת מחיר מושכלת וכן גם סקר שוק מקיף, ניתן לבצע מכירה באופן פשוט ומהיר לרוכשים אמינים ואף לקבל את הכסף כבר כאשר מבצעים את המכירה.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו