מכירת זהב

או פריטים עשויים מזהב, ידועה כבר שנים רבות בתור עסק מוצלח למדיי עבור מי שמחזיק כמות נכבדה מהחומר הנחשק. עם זאת, רבים אינם יודעים עד כמה הזהב שהם מחזיקים שווה, ולכן חוששים ממכירה במחיר נמוך מדיי לסוחרים ממולחים. אם כן, כיצד מזהים זהב איכותי וכיצד לבחור את המכירה האיכותית ביותר. על כך במאמר שלפניכם.

מכירת זהב איכותי

בכדי לבצע מכירת זהב לחברות או סוחרים אשר רוכשים זהב, כדאי לבצע בדיקה מקדימה. הבדיקה תכלול זיהוי מהיר של איכות הזהב בו מחזיקים ולאחר מכן ביצוע הערכה כללית של שוויו. מחירו של הזהב טמון באיכותו, ואיכותו טמונה בשני פרמטרים עיקריים: קראט ומשקל. ככל שהחיבור בין השניים יגיע לסכום גבוה יותר, כך יהיה גם מחירו של הזהב בסופו דבר.

את צפיפות הקראט מודדים בין 9 ל-24, כאשר 9 היא הרמה הנמוכה ביותר ו-24 היא הגבוהה ביותר. לאחר מדידת הקראט מחברים אותה עם משקל הזהב ובכך ניתן להעריך את מחירו. בכדי לבצע את הערכת הקראט באופן מקצועי ומדויק, חשוב לפנות אל אנשי מקצוע, אך לפני זה ניתן לבצע גם פעולות נוספות אשר יסייעו בווידוא איכות החומר.

ראשית, מומלץ לחפש חריטה על תכשיט או פריט הזהב עצמו. החריטה תסמל לרוב את הקראט ולעיתים גם נתונים נוספים. בנוסף, ניתן להשתמש במשקל מטבח, אשר רגיש יותר למשקלים קטנים ומציג אותו בגרמים. חשוב לציין כי מהמשקל יש להוריד יהלומים ופריטים נוספים אשר ייתכן ויהיו מוצמדים לתכשיט. כך, ניתן לקבל הערכה כללית של ערך הזהב.

מכירת הזהב

לאחר הבדיקות המקדימות בבית, מומלץ לפנות אל גורמים מקצועיים ועדיף שיותר מאחד או שניים. ככל שפונים אל יותר גורמים כך ניתן לקבל אינדיקציה מדויקת יותר לגבי איכות הזהב ומחירו המשוקלל. בסיום הערכת המחיר, מומלץ לחפש אחר בית עסק אשר לא רק ירכוש את הזהב במחיר אופטימאלי אותו מבקשים, אלא גם יעביר את הסכום במזומן ובאופן מיידי. כך, מבטיחים קבלת סכום גבוה ומהיר, וכן גם שומרים על בטיחות העסקה ללא סיכונים.

דגשים נוספים

בנוסף לפרטי התהליך הסטנדרטיים, ניתן לבצע עוד כמה פעולות שיביאו לכדי תוצאות מכירה בסכום מקסימאלי. כך למשל, מומלץ בטרם הרכישה והבדיקה לוודא גם את מחירון הזהב העולמי אשר מתעדכן באופן קבוע. מחירון הזהב נקבע על ידי גורמים שונים ובכך מקנה שווי מדויק עבור גרם זהב ולפי מידות של 9, 14, 18, 21, 22 ו-24 כמובן. באופן הזה, ניתן לקחת את מידת הקראט בפריט, להוסיף את משקלו ולחשב באמצעות המחירון.

כמו כן, ניתן להשתמש במגוון מחשבונים אשר מאפשרים לקבל סכום משוערך באופן מיידי. גם לאחר הבדיקות הללו, החברות אשר רוכשות זהב יבקשו לבצע הערכה בעצמן. גם בבדיקה מעין זו מומלץ להיות נוכחים ולוודא כי היא מתבצעת כשורה וללא סיכונים.

בנוסף, בכל הקשור לתהליך מכירת זהב, מומלץ לא להסתמך על בדיקה מרחוק ועל פי נתונים בלבד אלא לעשות בדיקה אצל איש מקצוע. חשוב לציין, כי במקומות שונים ניתן למכור גם את היהלומים ואבנים יקרות ערך ביחד עם הזהב.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו