מחיר הזהב

כיום, ישנם אפיקים רבים בהם בוחרים אנשים להשקיע, בין אם בורסה, נדל"ן וכן גם זהב. הייחוד בזהב, טמון בעובדה שזהו חומר חזק במיוחד וכן נחשק על ידי חברות לייצור מכונות, תכשיטים, אנשים פרטיים וכן גם מדינות שלמות אשר מוצאות בו תוצר לאומי חשוב ומניב כלכלה בריאה. ביחד עם הכדאיות בהשקעת כספים בזהב, חלק מהאנשים מתרחקים מההשקעה בו מכיוון שהערכתו נשמעת בעייתית. אך האמת היא, שהיא פשוטה אפילו יותר מהערכת מניות או קרקעות.

מהו מחיר הזהב ?

בכדי להעריך מניות יש צורך בשקלול נתונים רבים הכוללים מכירה וקניה של המניות, נחשקות החברה, הצלחותיה ועוד. כמו כן, גם כאשר רוצים להעריך באמת את מחירו של בית, יש צורך בבחינת האזור, גודל הבית, גילו, עלות השיפוץ ועוד, כאשר למרות כל אלו אותו בית יכול להימכר בהפרשים של מאות אלפי שקלים ולעיתים אפילו מיליוני שקלים לאנשים שונים ובמידה והבתים יקרים במיוחד. לעומת זאת, מחיר זהב נקבע על ידי נתונים מדויקים ופשוטים הרבה יותר.

בדיקת קראט לאיכות זהב

המושג קראט נשמע מדיי פעם בהקשר של זהב, אך למרות שהוא נשמע כמו מושג מרוחק מחיי היום יום, הוא פשוט במיוחד. קראט הוא מידת טוהר הזהב – ככל שהפריט בו מחזיקים מלא באחוזים גבוהים יותר של זהב, כך הקראט יעלה בהתאם. כיום, חומר יוגדר בתור זהב על פי רוב החברות רק אם תהיה בו רמה של לפחות 9 קראט, כאשר מתחת לזה הוא יוגדר בתור מתכת, לעיתים איכותית יחסית. הרמה המקסימאלית אליה מגיע הקראט היא 24, אשר מעיד על המצאות של 99% של זהב בפריט ואפילו יותר. בכדי לזהות את הקראט, יש צורך בחיפוש אחר חריטה מסוימת על גבי הפריט או לפנות אל גורם מקצועי.

נתוני משקל הזהב

עוד גורם משמעותי בהערכת מחיר זהב, הוא המשקל. כיום, גרם אחד בודד של זהב יכול להגיע לכדי 200 ₪ ואפילו יותר, ולכן יש צורך בשימוש עם משקל רגיש ומדויק במיוחד. כמו כן, חשוב לציין כי לפני המכירה מומלץ לשקול שוב את הזהב ובמשקלים נוספים ומקצועיים בכדי לא לטעות בערכו. בנוסף לזה, יש לוודא כי הזהב אינו נשקל עם פריטים נוספים כמו יהלומים או אבני יוקרה אשר אינם נכללים בעת המכירה.

שקלול נתונים ומחירון – מחיר זהב הוגן ונכון

לאחר מציאת טוהר הזהב וביצוע שקילה מדויקת, הגיע הזמן לגשת אל המחירון העולמי. כיום, ניתן לגשת אל המחירון באמצעות רשת האינטרנט ולוודא את ערכו המדויק ובאופן מעודכן. המחירון מציג נתונים על פי קראט וכן גם על פי גרמים בודדים, כך שכל מה שנותר הוא להכפיל את הערך מול נתוני הפריט ולקבל מחיר מדויק. כמו כן, ניתן להשתמש במחשבונים המשקללים את כל הנתונים באופן אוטומטי. כעת, ידוע טוהר הזהב, משקלו וכן גם מחירו הסופי.

 

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו