מחיר גרם זהב

ההשקעות המדוברות ביותר כיום קשורות דווקא בנדל"ן או מניות הבורסה ולכן יש עליהן מידע רב. בנוסף להשקעות הללו, ניתן להשקיע או למכור זהב ולהפיק ממנו רווח של ממש. כעת, נותרות השאלות איך יודעים מהו מחיר גרם זהב? כיצד להעריך את ערכו של הזהב ולמי למכור אותו? על כך במאמר שלפניכם.

הערכת מחיר מדויקת

מכירת זהב היא אמנם פחות פופולארית ומוכרת מנדל"ן או בורסה ולכן רבים עלולים לחשוש מפני שכר באמצעותו, אך האמת היא שלעומת ההשקעות האחרות שמושפעות ממשתנים רבים, הערכת מחיר גרם זהב פשוטה ומדויקת הרבה יותר. בכדי לבצע הערכה לזהב בו מחזיקים, יש צורך בבחינת שני גורמים עיקריים של משקל וטוהר.

רמת הקראט בזהב

איכותו של הזהב נמדדת על פי קראט, המעיד על צפיפותו של הזהב בתוך החומר, כאשר ככל שרמת הקראט גבוהה יותר, כך הזהב טהור ומוערך יותר. רמות הקראט מתחילות מאפס אך מתייחסים אל חומר בתור זהב אך ורק מרמה של 9 קראט ומעלה.

רמת הקראט

הגבוהה ביותר היא 24, המעידה על המצאות של 99% או יותר של זהב בתוך המתכת המדוברת. בכדי להבחין בכמות הקראט הנמצאת בזהב, ניתן לחפש אחר חריטות או סימונים המעידים על כך, או פשוט לפנות לגורם מקצועי שיבחן את הזהב ויחליט עד כמה הוא טהור. לאחר קבלת הנתונים, ניתן לפנות אל המחירונים העולמיים אשר מעדכנים את הנתונים להערכת זהב על פי רמות קראט משתנות ולפי גרם בודד.

מחיר הזהב

מחיר הזהב משתנה על פי מדדים שונים ונקבע על פי הדולר האמריקאי. הזהב, הוא חומר טבעי ולכן מושפע מהביקוש אליו עבור תכשיטים, רהיטים ושאר שימושים תעשייתיים לשם מוליכות חשמלית או מכונות מתקדמות.

בשל היותו חומר איכותי ועמיד כל כך, הביקוש אליו תמיד קיים ולכן יכול להניב תשואה משמעותית אפילו בשנה אחת בלבד. כיום, מחיר גרם זהב אחד בלבד עומד על 188-190 ₪ לגרם אחד בלבד.

הערכת תכשיטים ופריטים נוספים

בכדי להעריך תכשיטים שלמים ולא רק גרמים בודדים של זהב, יש צורך בשקילה. מכיוון שזהב נמדד על פי גרמים בודדים, מומלץ לחפש משקל מדויק ורגיש במיוחד אשר יביא לכדי נתונים מדויקים. משקל שכזה, ניתן למצוא אפילו במשקלי המטבח הביתיים המאפשרים לשקול באופן מדויק.

כמו כן, חשוב לציין כי הערכת הזהב מתבצעת ללא קשר אל חומרים נוספים אשר עשויים להיות משולבים בתור תכשיט, כמו יהלומים, אבני יוקרה ועוד.
בכדי לבצע מכירה נכונה, מומלץ לבדוק באתרי האינטרנט ואף להשתמש במחשבונים השונים המציגים את מחיר הזהב על פי קראט וכן גם מאפשרים לשקלל את נתוני המשקל ביחד עם צפיפות הזהב בחומר.

לאחר מכן, מומלץ לפנות אל מספר גורמים מקצועיים בכדי לוודא לקבל מושג רחב יותר לגבי שוויו של הזהב. לבסוף, מומלץ לוודא כי מכירת הזהב מתאפשרת על ידי העברת מזומנים וקבלתם אף במיידי, בעת המכירה ומבלי לחכות להעברה בנקאית או פירעון צ'ק.

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד

054-8303162 חייג עכשיו